zásadité soli NutriRestart

Soľ je dokázaný liečebný prostriedok, známy už z čias Hippokratesa. V prírodnom liečiteľstve a ľudovej medicíny sa vie o liečivej sile soli už po stáročia. Na začiatku 19. storočia sa začala expanzia liečivých kúpeľov v slanej vode. Ľudia si začali všímať unikátne zloženie soli na rôznych miestach a ich špecifické terapeutické účinky. Slané vody zo zásaditým pH nájdeme v prírode len na niekoľkých miestach na svete a sú používané najmä na regeneráciu, podporu odkyslenia organizmu a čistenie tela. Niektoré zásadité pramene možno používať aj vnútorne, pomáhajú pri liečbe močových a obličkových kameňov a pri zažívacích ťažkostiach.

V zásaditej soli Nutrirestart® je zmes všetkých troch zložiek, soľ, morská soľ z Mŕtveho mora s cennými minerálmi a jedinečné zásadité pH. Táto kombinácia je veľmi vhodná pre kontrolované odkyslenie a detoxikáciu ľudského tela (v programe Nutrirestart), ale aj pre každodennú starostlivosť o pokožku. Zásadité kúpele si tak  môže dopriať každý, bez ohľadu na vek či pohlavie, v pohodlí svojho domova.

Kúpeľ pôsobí blahodarne na pokožku, ktorú regeneruje a dodáva jej vlhkosť a jemnosť. Postupným rozpúšťaním jednotlivých zložiek soli dochádza k zmene pH kúpeľovej vody až na hodnotu pH 8,5. Táto koncentrácia je veľmi vhodná aj pre starostlivosť o citlivú pokožku a tiež pokožku so sklonom k výskytu kožných chorôb, napr. rôznych exémov a akné; pomáha pri bolesti hlavy spôsobenej migrénou; pri vnútorných a vonkajších hemoroidoch; vnútorne pomáhajú pri liečbe močových a ľadvinových kameňoch a tráviacich ťažkostí. Minerály sa rozpúšťajú postupne a vyrovnávajú pH vo vodnou kúpeli tak, aby bola kúpeľ čo najúčinnejšia.

 

Kúpeľ napomáha pri procese cieleného odkyslenia organizmu a je vhodná aj pre pravidelnú každodennú očistu tela. Pravidelné kúpele s pridaním zásaditej soli prinášajú pocit sviežosti, regenerácie a uvoľnenia. Veľmi vhodné sú tieto zásadité kúpele i po športovom výkone. Obklady a zábaly v tejto soli sú výborné pre povzbudenie detoxikačných schopností vnútorných orgánov. Soľ  je možné použiť i na sedacie kúpele a tiež ako deodorant.


Zásadité kúpele celého tela:

Do vane s horúcou vodou dajte 5 polievkových lyžíc zásaditej soli Nutrirestart®. Doprajte si  aspoň 30 minútový kúpeľ 2x týždenne. Relaxujte s vôňou levandule a hlboko vdychujte jej vôňu. Vďaka aromaterapeutickému účinku sa Vám bude krásne spať. Očistite si telo zvnútra s vôňou citrónu a manga. Citrón odstraňuje škodlivé usadeniny v tele a pomáha navodiť pocit sviežosti a čistoty. Aerosólové pary na viac dodávajú do tela zásaditý prvok jód, veľmi potrebný pre správne fungovanie ľudského hormonálného systému.

Počas kúpeľa je odporúčaný peeling celého tela. So štetcom z prírodných štetín kartáčujte pokožku pre ešte väčšiu podporu odkysličenia a detoxikácie. Metóda nanášania štetcom pochádza z náuky Kneippa. Pre správnu techniku kartáčovania kontaktujte držiteľa licencie správnej nutričnej praxe NutriAcademy

 

Zásadité sprchovanie:

Do mištičky dajte 1 polievkovú lyžicu zásaditej soli Nutrirestart® a pridajte trochu horúcej vody. Premiešaním vznikne pasta, ktorou pri sprchovaní potierate celé telo, vrátane podpazuší, tváre, nôh a intímných miest. Môže sa použiť aj na pokožku hlavy.

 

Zásaditý kúpeľ chodidiel:

Tento kúpeľ podporuje prekrvenie pokožky a ocenia to hlavne ľudia, ktorí majú neustále studené nohy. Do lavóra dajte 1 polievkovú lyžicu alkalickej soli Nutrirestart®, s vôňou levandule alebo mango a citrus a zalejte horúcou vodou. Voda by mala siahať až nad členky. Ak sa chcete zbaviť nežiaduceho telesného zápachu nôh alebo tvrdej kože na pätách, použite väčšiu koncentráciu soli (2 polievkové lyžice) s vôňou mango a citrus.

 

Zásaditý peeling:

Peeling zo zásaditých solí sa postará o hladkú a jemnú pokožku. Po osprchovaní si ešte na vlhkú pokožku naneste zmes soli a olivového oleja. Do misky dajte 1 polievkovú lyžicu zásaditej soli Nutrirestart® a pridajte 2 polievkové lyžice olivového oleja. Premiešajte a pastu roztierajte po celom tele, môžete aj vrátane tváre.


Upozornenie:

Soľ si presypte do dózy, zatvárajte čo najtesnejšie a dózu udržujte na suchom mieste, čím zabránite stvrdnutiu soli.

Zamedzte kontaktu s očami. Nepoužívajte vnútorne. Neskladujte v dosahu detí.

1. pomoc: v prípade zasiahnutia očí vyplachujte vodou najmenej 10 – 15 minút a vyhľadajte lekársku pomoc.

 

Dávkovanie:

kúpeľ vo vani: 5 polievkových lyžíc na jednu vaňu.

kúpeľ nôh: 1 polievková lyžica na 10 – 20 litrov vody

obklady a zábaly: 1 čajová lyžica na 0,5 litra vody

telový alebo tvárový peeling: 1 čajová lyžica, 1 lyžica olivového oleja, pH po zmiešaní soli v olivovom oleji = 8,5 (možno pridať trochu vody)