kúpeľové soli / soľ z Mŕtveho mora

Usporiadať podľa 
Výrobca  Soľ z Mŕtveho mora - 1 kg

naša cena 4,00 EUR
Prírodná soľ z Mŕtveho mora do kúpeľa – ako sa „nenapáliť“

V ponuke niektorých firiem je „úžasná“ soľ z Mŕtveho mora. Na pohľad krásne biela po privoňaní vás okúzli jej vôňa mora. Na obale je uvedené „soľ z Mŕtveho mora.“ Pravdou je, že odtiaľ pochádza, to je ale často všetko. Minerály už obsahuje iba max 1 %. Pýtate sa prečo? Jedná sa o potravinársku soľ, ktorá je chemicky čistená a sú z nej odstránené minerály. Veľké množstvo minerálov, ktoré táto soľ obsahovala by vám pri kuchynskom užívaní spôsobili celý rad zdravotných komplikácií. Upravená soľ už spĺňa požiadavky na potraviny, ale nie prírodné.

Táto soľ je strojovo spracovaná vo výrobnom podniku v Izraeli. V priebehu výroby sa odstraňujú všetky nečistoty a to vysokým tlakom a riadenou kryštalizáciou na požadovanú veľkosť. Vlhkosť konečného výrobku nesmie prekročiť  0,3 % a obsah NaCl nesmie presiahnuť 8 %. Výroba je nastavená na obsah 5,5 % NaCl.

Táto soľ je jasným favoritom pre použitie nie len na relaxačnú kúpeľ, ale tiež aj na použitie pre kozmetické a liečebné účely.

Minerálna soľ z Mŕtveho mora pôsobí veľmi priaznivo na regeneráciu pokožky, dodáva jej pružnosť a jemnosť. Kúpeľ v tejto soli výrazne napomáha zníženiu svalového napätia a odstraňuje stres.

Pokožka je vyživovaná a mineralizovaná.

Tento výrobok má vynikajúce výsledky pri liečbe kožných ochorení ako sú ekzémy, lupienka či akné. Najmä pre tieto zdravotné dôvody navštevuje každý rok Mŕtve more veľké množstvo turistov.

Rozhodnite sa využiť účinky soli z Mŕtveho mora a vyberte si prvotriednu kvalitu, ktorou soľ táto soľ je. Pravú soľ poznáte podľa chuti - trošičku soli si položíte na jazyk, bude vás silne páliť a rýchlo sa roztápať.

Špeciálne vonkajšie podmienky súvisiace výhradne so soľou z Mŕtveho mora:

Morská voda obsahuje 32 – 34 % soli v porovnaní s 3 – 4 % soli v iných moriach a oceánoch. Soľ z Mŕtveho mora obsahuje 21 prírodných minerálov v porovnaní iba s 9 minerálmi v iných soliach. Mŕtve more leží 392 metrov pod úrovňou hladiny mora, čo vytvára jedinečné klimatické podmienky prispievajúce k významným prednostiam prírodných solí:

  1. Extrémne teplo od 30 do 45 stupňov Celzia takmer po celý rok

  2. Relatívne malá vlhkosť ovzdušia 30 – 45 %

  3. Mimoriadne podmienky ovzdušia spôsobené svetovo najvyšším barometrickým tlakom a najvyšším obsahom kyslíka v nadmorskej výške 392 metrov pod úrovňou hladiny mora

  4. Ovzdušie je neznečistené a prakticky bez alergénov

  5. Morská voda je úplne čistá

  6. Jedinečné slnečné žiarenie vyplývajúce z dlhej optickej dĺžky v najnižšom bode na Zemi

  7. Minimálne dažďové zrážky 0,25 – 0,76 centimetrov v priebehu 3 – 4 mesiacov za rok

  8. Podzemné teplo je dôsledkom minerálnych zdrojov vytváraných v Mŕtvom mori

Toto jedinečné minerálne spojenie nenájdete v žiadnej inej predávanej soli.

Návod k použitiu pre kozmetické účely:

Do vane (asi 60 l vody) nasypte 100 gramov soli, rozpusťte v teplej vode cca 37 – 45° C, ponorte sa do vane a relaxujte. Vo vode nezostávajte dlhšie než 15 – 20 minút. Po kúpeli sa opláchnete vlažnou vodou. Nepoužívajte mydlo ani sprchový gél. Relaxujte ďalších 10 – 15 minút v teple.

Návod k použitiu pre liečebné účely:

Do vane (asi 60 l vody) nasypte 250 – 500 gramov soli, rozpusťte v teplej vode cca 37 – 45° C, ponorte sa do vane a relaxujte. Vo vode nezostávajte dlhšie než 15 – 20 minút. Po kúpeli sa opláchnete vlažnou vodou. Nepoužívajte mydlo ani sprchový gél. Relaxujte ďalších 10 – 15 minút v teple.

Pri lokálnom použití rozpusťte soľ v menšom množstve vody. Zachovajte vyššie uvedený alebo mierne vyšší pomer soli a vody. Namočeným tampónom aplikujte na určené miesta.

Krajina pôvodu: Izrael – Mŕtve more, severné pobrežie

Ingrediencie: Prírodná čistá morská voda z Mŕtveho mora

Farba: Biela až šedobiela

Vôňa: Nepozoruhodná

Vzhľad: Kryštály variabilných rozmerov, 70 – 80 % : >1,2 mm

Minerály:

Špecifikácia – typický

Chlorid horečnatý (MgCl2)

8 – 14 % 10,9 %

Chlorid draselný (KCl)

3 – 7 % 4,7 %

Chlorid sódny (NaCl)

45 – 55 % 50,8 %

Chlorid vápenatý (CaCl2)

1 – 4 % 2,3 %

Zvyšky minerálov a stopových elementárnych prvkov

0,5 – 2 % 2 % max.

Skryštalizovaná voda

18 – 42 % 30 %

Nerozpustné látky

0,02 – 0,06 %