Fiber

Kód: 40003
Značka: fiber
€42,70 / ks
Skladom
Môžeme doručiť do:
28.5.2024

prírodný zdroj vlákniny

podpora tráviaceho traktu a tráviacich procesov

Detailné informácie

Podrobný popis

vykazuje zdraviu prospešné účinky a pomáha:

 • ľuďom, ktorí chcú denne podporovať správne funkcie tráviaceho traktu a tráviace procesy
 • ľuďom s gastrointestinálnymi problémami súvisiacimi s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry
 • ľuďom so zápchami a problémami s pomalým črevným tranzitom
 • ľuďom, ktorým záleží na zdravej telesnej hmotnosti, vďaka účinku výrobku, ktorý podporuje proces chudnutia, pomáha znižovať chuť do jedla a poskytuje dlhodobý pocit plnosti
 • ľuďom s nadváhou, ktorí chcú podporiť redukciu telesného tuku
 • ľuďom, ktorí sú na diéte LOW FODMAP
 • ľuďom, ktorým záleží na správnej hladine glukózy a cholesterolu v krvi
 • ľuďom, ktorí chcú podporovať optimálny stav ciev a správny krvný tlak
 • ľuďom, ktorí chcú podporiť detoxikáciu tela od nahromadených toxínov a antioxidačné procesy
 • ľuďom, ktorým záleží na optimálnom stave hrubého čreva
 • ľuďom, ktorí chcú podporovať optimálne vstrebávanie minerálov z čriev

DuoLife Fiber je dostupný v dvoch variantoch

DuoLife Fiber podporuje správnu funkciu tráviaceho traktu a pomáha pri vstrebávaní ďalších živín zo stravy. Pomáha tiež bojovať proti zápalom v črevnej oblasti. Je pripravený v tekutej forme na priamu konzumáciu.

DuoLife Fiber Powder podporuje optimálne funkcie tráviaceho traktu, imunitného a nervového systému. Jeho základom sú zložky s výraznými prebiotickými účinkami. Môžete ho pridať do nápoja alebo do jedla. Podporuje diétu FLOW FODMAP.

DuoLife Fiber je výživový doplnok v tekutej forme, ktorý obsahuje komplex rozpustných vláknin až zo 4 zdrojov a patentovanú, značkovú receptúru rastlinných extraktov: ASTRAGIN® – podporuje vstrebávanie živín z tráviaceho traktu a BOSWELLIN® - podporuje zníženie zápalových procesov v črevách. Prípravok je zložený z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

Prečo sa oplatí používať vlákninu

Vláknina (diétna/výživová vláknina) má veľmi dôležitú výživovú funkciu, aj keď nie je trávená v tráviacom trakte a neabsorbuje sa do krvného obehu. Má však veľmi pozitívny vplyv na mnohé metabolické a fyziologické procesy v ľudskom tele a zaraďuje sa do skupiny tzv. PREBIOTÍK.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mal byť odporúčaný denný príjem vlákniny pre dospelých 20-40 g1. Inštitút pre potraviny a výživu uvádza pre Poľsko normu 30-35 g na deň pre dospelých. Ďalším ukazovateľom denného príjmu je odporúčanie 14 g vlákniny/1000 kcal v strave/deň. Priemerná denná spotreba vlákniny v Poľsku v roku 2016 predstavovala iba 15,4 g na osobu2. Vedecké pozorovania ukazujú, že spoločnosti konzumujúce viac vlákniny (do 30–40 g/deň) majú nižšie percento tráviacich, obehových a imunitných problémov a s tým súvisiacich zdravotných problémov.

Vysoký obsah rozpustnej vlákniny

Existujú dve frakcie vlákniny: rozpustná a nerozpustná, ktoré majú mierne odlišné fyziologické funkcie. Rozpustnú vlákninu tvoria najmä pektíny, gumy, rastlinné slizy, niektoré hemicelulózy, beta-glukány a iné vo vode rozpustné zlúčeniny.

Rozpustná vláknina:

 • napučiava v črevách pod vplyvom vody a zvyšuje hustotu tráveniny;
 • predlžuje čas črevného tranzitu;
 • je živým médiom pre prospešné črevné baktérie a stimuluje vývoj bakteriálnej mikroflóry hrubého čreva (prebiotický efekt);
 • zvyšuje pocit plnosti, pomáha udržiavať zdravú telesnú hmotnosť a podporuje chudnutie;
 • pomáha udržiavať správnu hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi, podporuje funkciu ciev a optimálny krvný tlak. Účinok podporujúci optimálne funkcie obehového systému ukazuje hlavne frakcia rozpustnej vlákniny;
 • prispieva k oddialeniu procesu absorpcie glukózy v tenkom čreve a zníženiu sekrécie inzulínu, čím pomáha normalizovať hladinu cukru v krvi;
 • uvoľňuje fekálnu hmotu, čo pomáha predchádzať zápche;
 • podporuje vstrebávanie minerálov z čreva;
 • má pozitívny vplyv na imunitu organizmu.

Nerozpustnou vlákninou je predovšetkým celulóza a lignín. Jej funkciou je predovšetkým podpora peristaltiky gastrointestinálneho traktu a zvýšenie objemu stolice.

4 zdroje rozpustnej vlákniny

DuoLife Fiber je 100 % prírodné zloženie na základe vysokého obsahu rozpustnej značkovej vlákniny a ďalších zložiek, ako je ASTRAGIN® – vyhradená formula rastlinných extraktov zo ženšenu notoginseng (Panax notoginseng) a kozinca blanitého (Astragalus membranaceus) a BOSWELLIN® – vyhradená formula extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata).

Klinicky testované zložky

Zložky produktu boli zdokumentované v mnohých klinických štúdiách.

Vyhradená formula FIBREGUM™***

FIBREGUM™*** je vyhradená formula rozpustnej akáciovej vlákniny získavanej z akácie rastúcej v Afrike.

Vyhradená formula SUNFIBER®**

SUNFIBER® je organická, čiastočne hydrolyzovaná guma z indickej klastrovej fazule na báze galaktomananu. Nie je to však taká istá guma ako bežne používaná guarová guma. Na rozdiel od „klasickej” guarovej gumy má nižšiu molekulovú hmotnosť (20 – 50 kDa oproti 300 – 8000 kDa pre nehydrolyzovanú gumu), preto sa vyznačuje oveľa nižšou viskozitou (2 000 krát nižšou), ktorá uľahčuje prípravu ľahko stráviteľnej formuly, ktorá je bezpečná aj vo veľkých porciách. Navyše, na rozdiel od guarovej gumy, sa získava miernym procesom enzymatickej hydrolýzy pri nízkej teplote (37 °C) iba z endospermu semien. SUNFIBER®** má dokumentované klinické a predklinicky prospešné PREBIOTICKÉ zdraviu prospešné účinky, vyznačuje sa úplne pomalou fermentáciou, šetrnou pre črevá.

Vyhradená formula BOSWELLIN®*

Kyseliny boswellové odvodené z vyhradenej formuly extraktu z kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata) – BOSWELLIN®* – pomáhajú bojovať proti zápalom v črevách a pomáhajú tiež zmierňovať symptómy spojené so zápalovými ochoreniami čriev.

Vyhradená formula ASTRAGIN®

ASTRAGIN® je patentovaný prípravok s biologickými účinkami zdokumentovaný v 16 testoch in vitro a 8 testoch in vivo. Podľa výsledkov týchto testov synergická formula:

 • pomáha pri absorpciu peptidov,
 • aminokyselín,
 • mastných kyselín,
 • vitamínov
 • fytonutrientov z gastrointestinálneho traktu, preto je vhodné DuoLife Fiber používať s jedlom a inými výživovými doplnkami DuoLife, ako aj s kokteilmi Shape Code®;
 • podporuje regeneráciu poškodeného črevného epitelu;
 • pomáha pri boji proti zápalom v črevách;
 • podporuje funkcie a množenie črevnej mikroflóry;
 • podporuje imunitné funkcie črevného epitelu.

Schválené pre LOW FODMAP

Diéta LOW FODMAP je diéta s priaznivým nízkym obsahom slabo absorbovaných a rýchlo fermentujúcich uhľohydrátov s krátkym reťazcom, s vysokým osmotickým tlakom (ako je laktóza, fruktóza alebo polyoly). Vďaka tomu pomáha udržiavať optimálny stav tráviaceho traktu, čím prispieva k minimalizácii chorôb, ako je plynatosť a črevné ťažkosti, obzvlášť u ľudí so syndrómom dráždivého čreva alebo s intoleranciou laktózy.

Formuly na báze vlákniny obsiahnuté v produkte, najmä SUNFIBER®**, sú prospešné pre diétu LOW FODMAP, pretože pomaly fermentujú a sú šetrné k črevám. Produkty fermentácie vlákniny sa časom uvoľňujú pomaly, preto používanie SUNFIBER®** pomáha minimalizovať nadúvanie spojené s príliš rýchlou črevnou fermentáciou.

Obrázok 1: SUNFIBER® ako prospešná vláknina v LOW FODMAP diéte.

Synergizmus pôsobenia

Vláknina obsiahnutá v SUNFIBER®** a FIBREGUM™*** podporuje optimálnu funkciu tráviaceho traktu, podporuje peristaltiku čriev, reguluje pohyb čriev, pomáha predchádzať plynatosti a chronickej zápche. Podporuje množenie prospešných črevných baktérií rodu Bifidobacterium a Lactobacillus a produkciu mastných kyselín s krátkym reťazcom v hrubom čreve (tzv. postbiotiká).

Less is more

Zloženie neobsahuje: lepok, pridané umelé príchute a vône, umelé plnidlá a je bez GMO.

Vegan

Produkt je vhodný pre vegánov a vegetariánov.

Pohodlné dávkovanie

Tekutina pripravená na priamu spotrebu;

dávkovanie:

 • 25 – 50 ml spolu s jedlom

balenie: 750 ml fľaša

forma: tekutá

Dodatočné parametre

Kategória: Výživové doplnky - tekuté
Hmotnosť: 1 kg